Çelik Kalıp Sanayi İkitelli Pnomatik Destekli Kalıp, Kesme,Form ve Sıvama Kalıpları, Prograsif Kalıp, Transfer kalıp, Seri Üretim, 3 Boyutlu Kalite Kontrol - 3D Tarama, Pres baskı kalıpları, prograsif pres kalıpları, pres kalıpları, çelik pres kalıbı, ikitelli pres kalıpları, progresif pres kalıpları, ikitelli prograsif kalıp imalatı.

Çelik Kalıp

Çelik Kalıp Faaliyet alanları.


   Teknik resim ; teknik bilgiye sahip insanlar  arasındaki iletişimi  sağlayan çok önemli bir  teknik alfabedir . İmal edilecek bir ürünün , üretim aşamalarında yol göstermek amacıyla kullanılacak olan  , belli kürarlara sadık kalınarak çizilmiş resmine teknik resim denir. Teknik resim evrensel olup , standartlara uygun çizilmiş bir teknik resim dünyanın herhangi bir yerinde anlaşılabilir .
   Teknik resim ;  ürünün malzemesini , nasıl imal edileceğini , boyutlarını , toleranslarını , yüzey kalitesini , sertlik  değerlerini , ısıl işlemini vb. tüm imalat yöntemlerini daha sonrasında ürünün montajını , taşınmasını ve hatta kullanımını belirli kurallar  ve standartlar çerçevesinde anlatır.

   Daha önceleri çeşitli takımların yardımıyla teknik resim masalarında kağıt üzerinde el ile çizilen teknik resimler , gelişen teknolojiye ayak uydurmuş ve günümüzde büyük bir oranda

Bilgisayarlarda CAD ( Computer – Aided Design) programları yardımıyla çizilmektedir . 

Sorunuzmu var ?

Bizimle yada faaliyetlerimizle ilgili bilgi almak bize soru sormak isterseniz formumuzu doldurup bize yollayabilirsiniz.