Çelik Kalıp Sanayi İkitelli Pnomatik Destekli Kalıp, Kesme,Form ve Sıvama Kalıpları, Prograsif Kalıp, Transfer kalıp, Hidrolik ve Eksantrik Pres baskı İşleri, 3 Boyutlu Kalite Kontrol, Pres baskı kalıpları, prograsif pres kalıpları, pres kalıpları, çelik pres kalıbı, ikitelli pres kalıpları, progresif pres kalıpları, ikitelli prograsif kalıp imalatı.

Çelik Kalıp

Çelik Kalıp Faaliyet alanları.


   Teknik resim ; teknik bilgiye sahip insanlar  arasındaki iletişimi  sağlayan çok önemli bir  teknik alfabedir . İmal edilecek bir ürünün , üretim aşamalarında yol göstermek amacıyla kullanılacak olan  , belli kürarlara sadık kalınarak çizilmiş resmine teknik resim denir. Teknik resim evrensel olup , standartlara uygun çizilmiş bir teknik resim dünyanın herhangi bir yerinde anlaşılabilir .
   Teknik resim ;  ürünün malzemesini , nasıl imal edileceğini , boyutlarını , toleranslarını , yüzey kalitesini , sertlik  değerlerini , ısıl işlemini vb. tüm imalat yöntemlerini daha sonrasında ürünün montajını , taşınmasını ve hatta kullanımını belirli kurallar  ve standartlar çerçevesinde anlatır.

   Daha önceleri çeşitli takımların yardımıyla teknik resim masalarında kağıt üzerinde el ile çizilen teknik resimler , gelişen teknolojiye ayak uydurmuş ve günümüzde büyük bir oranda

Bilgisayarlarda CAD ( Computer – Aided Design) programları yardımıyla çizilmektedir . 

Sorunuzmu var ?

Bizimle yada faaliyetlerimizle ilgili bilgi almak bize soru sormak isterseniz formumuzu doldurup bize yollayabilirsiniz.