Çelik Kalıp Sanayi İkitelli Pnomatik Destekli Kalıp, Kesme,Form ve Sıvama Kalıpları, Prograsif Kalıp, Transfer kalıp, Seri Üretim, 3 Boyutlu Kalite Kontrol - 3D Tarama, Pres baskı kalıpları, prograsif pres kalıpları, pres kalıpları, çelik pres kalıbı, ikitelli pres kalıpları, progresif pres kalıpları, ikitelli prograsif kalıp imalatı.

3 Boyutlu Kalite Kontrol - 3D Tarama

 

    Çelik Kalıp , İkitelli OSB’nde 3 boyutlu ölçüm , 3D tarama, 3D kalite kontrol, lazer tarama , kalite kontrol ve raporlama faaliyetleri göstermektedir .

   Üretilen bütün ürünler  2 boyutlu veya  3 boyutlu modele sahiptir  ve bu tasarlanan modellere göre üretilmiştir . Ancak birçok nedenden ötürü tasarlanan model ile nihai ürün arasında bir fark oluşmaktadır. Eğer bu fark kabul edilen tolerans değerlerinin arasında ise nihai ürün seri üretim için uygundur.

   3 boyutlu lazer tarama sayesinde üretilen parça ile CAD model arasındaki farklar kıyaslanabilir . İlk olarak ürün taranarak nokta bulutu elde edilir. Nokta bulutu ile CAD model uygun bir hizalama yöntemi ile  çakıştırılır. Bunun sonucunda  CAD model ile üretilen parça kıyaslanarak raporlanır .

   Uzman kadromuz tarafından raporlar değerlendirilerek , sorunların çözülmesi için fikir alışverişinde bulunulur ve sonuç değerlendirmesi yapılır .